Ah Selanik, zanim Selanik! Tavernalarında bi sirtaki yapazayim, doyasıya gezezeyim seni, Lapadika da gönlümce dolasazayim. Zaanim Selanik! Evet Yabancı Damat’taki Niko’nun babaannesi gibi giriş yaptık ama Selanik Tavernaları ile süper bir şekilde devam edicez hiç merak etmeyin. 🙂

Rouga Taverna’da tanıdık ezgiler…..

Sevgili arkadaşlar Selanik nerededir? Selanik turu nasıl yapılır? Selanik’te nerede kalınır? Selanik Gezi tavsiyeleri nelerdir? Selanik Gezi Rehberi yazımda izlere uzun uzun anlatmıştım. Selanik’te görülmesi gereken yerlere ise Selanik Gezilecek Yerler yazımda yer vermiştim. Eee akşam oldu. Gitmeyelim mi bir tavernaya, Selanik Tavernaları nasılmış bakmayalım mı? 🙂 Buyrun efendim.


Selanik Taverna Fiyatları

Selanik Tavernaları
Ekmeği bana bana hakkından geldik vesselam…

En iyi Selanik Tavernaları listemize başlamadan önce fiyatlardan bahsedelim biraz. Rakam vermeden net bir şey söyleyim: Çok uygun! 🙂 Selanik Gezi Rehberi yazımda anlattığım gibi Selanik’e en çok turist Türkiye’den geliyor ve hal böyle olunca tüm restoran ve tavernalarda Türkçe menü bulunuyor. Yunanca konusunda bir endişeniz olmasın. 😉

Selanik Tavernaları
Ege’ye dair her şeyin olduğu bir tabak… Şefim donat masayı bea!

Porsiyonlar oldukça büyük ve doyurucu. Biz güzel ekibimizle ortaya şöyle yukarıda gördüğünüz aşçı tabağı misali harika bir karışık tabak söyledik ki dört kişi yedik de doyduk diyebiliriz.

Selanik Taverna Fiyatları
Selanik Taverna Fiyatları

Tabi menümüz sadece bu güzel tabaktan ibaret değildi. 😉 Fiyatlar konusunda bir fikriniz olması açısından yukarıda Rouga Taverna‘ya ait menüyü de koydum. Felekten bir gece çalın sevgili dostlar! Selanik ucuz, güzel, güvenli, eğlenceli…Selanik bizden biri!


Selanik Taverna Tavsiyeleri

Selanik Gece Hayatı özellikle yazın çok hareketli. Öyle ki sıradan bir restoranda bile akşamları boş yer bulmak oldukça zor olabiliyor. Selanik Tavernaları yazları tıklım tıklım desek yeridir. Hele cuma, cumartesi akşamları…Tamam tamam başlıyorum en iyi Selanik Tavernaları listeme!


5-Odos Oniron Taverna

selanik taverna tavsiyesi

En iyi Selanik Tavernaları listemizin beşinci sırasında Odos Oniron Taverna var. Ladadika bölgesinde yer alan bu taverna genellikle turla gelenlerin yani turların tercih ettiği tavernalardan birisi. Dolayısıyla her daim kalabalık ve eğlenceli.

Adres: Vaiou 3, Thessaloniki


4-Ouzou Melathron

Selanik Tavernaları genellikle Ladadika bölgesinde konuşlanmış olduğunu söylemiştim. Ladadika da öyle bir yer var ki Beyoğlu’nda Çiçek Pasajı neyse Selanik’te orası öyle. Bu yerin ismi: Karipi. Karipi’de yer alan Ouzou Melathron sıcak atmosferi ve zengin meze çeşidi ile En İyi Selanik Tavernaları listemize girmeyi de hak ediyor. Şarap soslu midyeyi deneyin derim.

Adres: Karipi 21, Thessaloniki


3-Nostos Taverneio

Selanik Taverna tavsiyesi yazımızın şimdiki durağı ise Nostos Taverna! Burada geleneksel Yunan Yemekleri konusunda tam bir uzman. Oldukça hesaplı menüsü ile Selanik Restoranları konusunda da en çok tercih edilenlerden birisi Nostos. Afiyet olsun efendim!

Adres: Olimpou 131, Thessaloniki


2-Palati

En İyi Selanik Tavernaları listemizin ikinci sırasında müthiş bir mekan var: Palati! En iyi taverna müziklerinden birisi burada. Lezzetli yemekleri, geniş ve güzel bahçesi ve zengin menüsü ile tam bir Yunan Gecesi yaşamak isteyenler için müthiş bir taverna. Adres yine Ladadika!

Adres: Morichovou Square 6, Thessaloniki


1-Rouga

SELANİK TAVERNALARI

Selanik’in en iyi tavernası neresi mi? Selanik Tavernaları listesinin bir numarası neresi mi? İşte karşınızda şirin mi şirin, sıcak mı sıcak, lezzetli mi lezzetli üstelik hesaplı mı hesaplı Rouga! Selanik’in Çiçek Pasajı Karipi’de yer alan bu güzel taverna bizim de tercihimiz oldu. Çok eğlendik. Çok keyif aldık. Tıka basa karnımızı doyurduk ve dört kişi sadece ve sadece 45 Euro ödedik.

Adres: Karipi 28, Thessaloniki 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here