Gaziantep’te ne yenir? Bu soru aslında hem bir o kadar basit hem de bir o kadar zor. Hele Antep’te sadece bir kaç gün kalacaksanız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan Antep Yemekleri sizi neyi, nerede, ne zaman yiyeceğiniz konusunda dakikası dakikasına program yapmaya zorluyor.

Gaziantep Gezi Rehberi yazımda Gaziantep’te neler yapılır, nerede kalınır, Gaziantep Gezi İpuçları nelerdir sorularına Gaziantep Gezilecek Yerler yazımda ise bu güzel şehirde gezilip görülmesi gereken yerler nelerdir sorularına cevap vermeye çalışmıştım. Şimdi ise can alıcı bir yazı ile karşınızdayım: Gaziantep’te ne yenir


Gaziantep’te ne yenir? Nerede Yenir? Antep Yemekleri Nelerdir?

Gaziantep’e gitmeden iki hafta önce başladım çalışmalara. Daha önce Gaziantep’e gitmiş herkese aynı soruyo sordum: Gaziantep’te ne yenir? Onlar anlatmaya başlayınca dur böyle olmaz deyip kapıt kalem tutuşturdum ellerine. 🙂 Gaziantep Havaalanı’na cebimde farklı kişilerce hazırlanmış dört liste, yüreğimde umutlar, midemde gurultular ile indim. 🙂

Gaziantep'te ne yenir
Kebapçı Ömer Usta Kıyma Kebabı – Gaziantep’te ne yenir

On beş gün kaldığım Gaziantep’te hepsine bizzat gittiğim, Gaziantep’te ne yenir diye herkese sora sora bıkkınlık verdiğim, önüme gelen tüm yemekleri silip süpürdüğüm ve on dördüncü günün şafağında hastanelik olduğum tüm o müthiş Antep Yemeklerini anlatmanın sırası geldi şimdi. İşte Gaziantep’te ne yenir sorusunun gelmiş geçmiş en iyi cevabı! (İddialı olmak da fayda var! 🙂 )

Listemize başlamadan önce Şanlıurfa’da ne yenir, nerede yenir? yazımda olduğu gibi yemekler üzerinden gideceğimi, o lezzeti de en iyi nerde yiyebileceğinizi yazacağımı belirtmek istiyorum. Gaziantep baklava ve tatlı nerede yenir? sorusunun cevabı için ise sorunun üzerine tıklayabilirsiniz. 🙂


Gaziantep’te ne yenir listesi

Sevgili Gaziantep kebap severler, değerli gurmeler, pek kıymetli Antep Yemekleri üstatları, saygıdeğer lezzet guruları burası öyle bir şehir ki hani biri sorsa Gaziantep’in neyi meşhur diye eline 28 ciltlik ansiklopediyi verip bunları oku deseniz yine az kalır. 🙂

Gaziantep'te ne yenir
Yiğit ile beraber Gaziantep kebapları, yemekleri, tatlıları ne varsa yedik – Gaziantep’te ne yenir

Ben bu şehirde on beş gün kaldım ve inanın hani bu öğlen de bi kuru yiyim hafif geçireyim demedim. Hastanelik oldum serum yedim, çıkışta beyin kavurma en iyi nerde yenir diye google’da arama yapıyordum. Sakin olun. Emin ellerdesiniz. 🙂

Sen onbeş gün kalmışsın birader Gaziantep kebap ve Antep Yemekleri konusunda bize pratik bilgiler ver iki günlüğüne geldik şuraya uğraştırma bizi diyorsanız size iki günlük plan da yapacağım rahat olun. Gaziantep’te ne yenir diye yazı yazıyosak ne yenirse anlatmalıyım ki benden günah gitsin. 🙂 Hadi başlayalım…


10-Yuvalama

Gaziantep'te ne yenir
Yuvalama adeta lezzet küpleri – Gaziantep’te ne yenir

Hafif başlayalım bence. Antep Yemekleri birbirinden muhteşem ama inanın kaç günlüğüne giderseniz gidin yiyemediğiniz veya tekrar yiyemediğiniz bir yemek için içiniz burkulacak dönüş yolunda. 🙂 Yuvalama çorbası ile başlayalım biz. Gerçi Antep’te “Çorba değil bu” tepkisi ile karşılaşabilirsiniz yuvalama yemeğinden bahsederken.

Yapılışını öğrendikten sonra bu tepkinin ne kadar haklı olduğunu anlıyorsunuz. Kıyma, pirinç ve irmikle bilyeden daha küçük boyuttaki köftelerin hazırlanması bile neredeyse saatler alıyormuş. Afiyetle yerken kıyamıyorsunuz neredeyse bu güzelliği mideye indirmekten. Neyse ki Yuvalama o kadar lezzetli ki bu konudaki hassasiyet fazla uzun sürmüyor. 🙂 Gaziantep’te ne yenir listemizin ilk yemeği Yuvalama idi, peki Yuvalama Antep’te nerede yenir? şimdi de ona bakalım.

Aşina Lokantası

Aşina Lokantası sadece gurmeler tarafından değil Antepliler tarafından da Yuvalama konusunda en çok tavsiye edilen restoran. Gittik, gördük, yedik ve bu tavsiyelerin ne kadar haklı olduğunu bizzat yerinde onayladık. 🙂 Arkadaşlar Gaziantep Yuvalama deyince adresiniz Aşina Restoran olsun.

Gaziantep'te ne yenir
Aşina Lokantası’nda yuvalama yerken – Gaziantep’te ne yenir

Güncelliğini yitirmemesi açısından fiyatlardan pek bahsetmeyeceğim ancak Aşina Restoran fiyat performans açısından da gayet iyi. Yuvalama haricinde Ekşili Saray Kebabı da tavsiye edeceklerim arasında. Peki Aşina Restoran nerede? Antep Valiliği’ne sırtınızı verin 100 mt ilerde karşı kaldırımda. Yine de açık adresleri de yazıcam.

Adres: İncili Pınar Mahallesi, Prof. Dr. Muammer Aksoy Bulvarı Anadolu İş Merkezi 4 Şehitkamil


9-Nohut Dürüm

Gaziantep'te ne yenir
Nohut Dürüm Gaziantep’in vejeteryan lezzetlerinden birisi – Gaziantep’te ne yenir?

“Nohut Dürüm mü?” dediğinizi duyar gibiyim. Antep Yemekleri bize sürprizler yapmaya devam ediyor. Evet bildiğiniz haşlanmış nohutun patates kızartması, biber ve domates ile ekmek arasına girmiş hali Nohut Dürüm. Gaziantep’e gelinir de Antepli kardeşlerimizin öve öve bitiremediği Nohut Dürüm yenmez mi? Gittik, gördük, yedik. Bu lezzete bayıldığımı söyleyemeyeceğim ancak özellikle üç dört gün kalacaksanız mutlaka deneyin. Peki gelelim o soruya: Gaziantep’te nohut dürüm nerede yenir? 

Dürümcü Recep Usta

Sevgili “Bana değişik bir şey söyleyin yerim” diyen lezzet guruları. Antep’e gittiğinizde Nohut Dürüm‘ü yiyebileceğiniz bir çok restoran, dükkan ve hatta seyyar satıcı göreceksiniz. Ancak yine net bir bilgi söyleyeceğim Gaziantep Nohut Dürüm, Dürümcü Recep Usta‘da yenir.

Gaziantep'te ne yenir
Dürümcü Recep Usta’da Nohut Dürüm yerken – Gaziantep’te ne yenir

Bakın biz yine Yiğit ile birlikte Dürümcü Recep Usta‘ya gidip yedik. Size de tavsiye ediyorum. Afiyet olsun efenim!

Adres: İncilipınar Mah. 1. Cadde No:9 Korutürk Caddesi


8-Gaziantep Tost

Gaziantep'te ne yenir
Tostçu Erol tost konusunda master yapmış bir isim – Gaziantep’te ne yenir

“Gaziantep’e geldik tost mu yiyeceğiz arkadaşım dalga mı geçiyosun?” demeyin. Bi dakika ya. Arkadaşlar lütfen. Anlatacağım bi dakika. 🙂 Evet ben de şaşırdım. Gaziantep‘te bulunduğum on beş gün boyunca gerek Antepliler gerekse de daha öne Antep’e gelmiş arkadaşların ısrarlarına dayanamayarak bir sabah otelin kahvaltısını bırakıp Tostçu Erol isminde bir mekana gittik. Tost yemeye. Yani inanın bana “bir tost ne kadar iyi olabilir ki” diyerek gittiğim Tostçu Erol beni fazlasıyla ikna etti. Sabah kahvaltısı için harika bir alternatif. Mutlaka deneyin.

Tostçu Erol

Gaziantep'te ne yenir
Gençlerle sabah kahvaltısını Tostçu Erol’da yaparken – Gaziantep’te ne yenir

Tostçu Erol sosyal medya sayesinde çok meşhur olmuş bir abimiz. Kendisi bizzat dükkanının başında. Hani sosyal medyada meşhur olmuş çoğu şey genellikle hayal kırıklığıdır ama Tostçu Erol da öyle bir durum yok. Yukarıda gördüğünüz efsane ekip (Soldan sağa: Kivre Furkan, Ben, Yiğido ve Ali Karadağ) ile bir sabah Tostçu Erol’a gittik. Tostlar da fiyatlar da gayet müthiş. Afiyet olsun.


7-Beyin Kavurma

Gaziantep'te ne yenir
Beyin kavurmayı çok beğendim, ekmeği bana bana yedim – Gaziantep’te ne yenir

Antep Yemekleri söz konusu olunda her zaman sürprizlere açık olun. Beyin Kavurma yemeğine genellikle meze olarak çeşitli restoranlarda rastlamışsınızdır belki ancak Antep Usulü Beyin Kavurma ise bambaşka bir lezzet. Şu lezzete bakar mısınız? Özellikle içinizde benim gibi kelle paça, işkembe, şırdan vs. gibi bilumum sakatat ve değişik lezzetlere açık olanlarınız varsa Beyin Kavurma‘yı mutlaka ama mutlaka denesin. Kesinlikle çok seveceksiniz. Tadı damağımda kaldı diyebilirim. Peki Gaziantep Usulü Beyin Kavurma nerede yenir?

Sakıp Usta

Bakın şu sayacaklarıma dikkat: Beyin Kavurma, Dil Kavurma, Beyin Söğüş, Kelle Söğüş, Kızarmış Mumbar, Klasik Mumbar, Dil Söğüş, Beyin Paça, Göz Paça, Yamak Paça… Arkadaşlar bu saydıklarımın hepsini Gaziantep Sakıp Usta Kebap‘ta gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. İkramı bol, fiyatları uygun, restoranı temiz. Daha ne olsun. Afiyet olsun.

Adres: Sanko Park AVM’nin köşede AVM ye sırtınızı verin ilerde sağda. Alleben Mahallesi, Kemal Köker Cd. 55-53

Gaziantep'te ne yenir
Yiğit Kardeşimle Antep’te ilk günler Sakıp Usta’da siparişleri verdik ikramları gömüyoruz-Gaziantep’te ne yenir

Gaziantep Kelebek Restoran

Gaziantep Usulü Beyin Kavurma için bir diğer adres ise Gaziantep Kelebek Restoran. Tıpkı Sakıp Usta gibi Kelebek Restoran da hiç tereddüt etmeden her türlü lezzeti yiyebileceğiniz harika bi restoran. Ben bu iki restoranı özellikle Beyin Kavurma ve bilumum sakatat yemekleri için öneriyorum. Afiyet olsun efenim.

Adres: Sakıp Usta Restoran’ın yanı başı.


8-Beyran Çorbası

Evet sevgili arkadaşlar hep söylerim bazı çorbalar mideye uğramadan direk kana karışır. İyi bi kelle paça, güzel bi işkembenin mideyle işi olmaz. Tıbben kanıtlanmasa da bu çorbalar direkt olarak atar damar vasıtasıyla kana karışır. Yani benim tezim bu 🙂 İşte o çorbalardan birisi de Gaziantep Beyran Çorbası‘dır.

Gaziantep'te ne yenir
Beyran Çorbası – Gaziantep’te ne yenir

Gaziantep’te ne yenir listemizin adeta onur konuğu olan Beyran Çorbası çok özel bir lezzet. Yapılışı da hiç kolay değil. Beyran Çorbası nasıl yapılır ayak üstü anlatıyorum. Alın kağıt kalemi elinize sevgili dostlar 🙂

Kuzu eti sarmısaklar ile birlikte kısık ateşte uzun uzun haşlanıyor. Sonra haşlanan eti alıp didikleyerek küçük parçalara ayırıyorsunuz. Pirinci etin suyunda haşlıyorsunuz ve üzerine tereyağı, salça, pul biber ekleyip birkaç dakika haşlıyorsunuz. Ardından didiklediğiniz ekleri de ilave edip biraz daha kaynatıyorsunuz. Beyran Çorbası servise hazırdır. Afiyet olsun.

Beyran Çorbası grip, nezle gibi hastalıklar için adeta bir şifa kaynağıdır. Bu tıbben kanıtlanmış arkadaşlar. 🙂

Gaziantep'te ne yenir
Sanki yiyebilecekmiş gibi elime aldığım acı biber – Gaziantep’te ne yenir

Metanet Lokantası

Sevgili lezzet hacıları, Beyran Çorbası deyince akıllara tek bir isim geliyor: Metanet Lokantası. Yani Beyran Çorbası ve Metanet lokantası öyle bir ikili ki birbirinden ayrı düşünülemez. Adeta Beyran Çorbası’Nın mucidi olan Metanet Lokantası’na sabahın en erken saatlerinde gitmenizi öneriyorum. Güne Beyran Çorbası içerek başlarsanız Gaziantep’in de Gaziantep’te ne yenir listesinin de hakkını vermiş olursunuz.

Gaziantep'te ne yenir
Metanet Lokantası ve Beyran Çorbası birbirinden ayrı düşünülemeyecek bir ikili – Gaziantep’te ne yenir?

Biz Yiğit’le birlikte oldukça sıcak bir öğle vaktinde soluğu Metanet Lokantası‘nda alıyoruz. Birer Beyran Çorbası sipariş edip methiyeler düzerek içiyoruz ve gaza gelip ardından da birer tane lahmacun söylüyoruz. Fakat o da ne?

Gaziantep'te ne yenir
Metanet Lokantası’nda kredi kartı geçmiyor – Gaziantep’te ne yenir?

Yiğit kardeşim Beyran Çorbası’nı içince gözleri açıyor ve yukarıdaki yazıyı görüyor. İkimizde de nakit taşıma alışkanlığı olmadığı için ceplerimizi yokluyoruz hemen. Neyse ki Beyran Çorbası için yeterli para var ancak tezgaha doğru sesleniyoruz: Ustam lahmacunlar iptal! 🙂

Adres: Elmacı pazarı’na sırtını ver, Tahmis Kahvesi’ni geçtikten sonra önce sağ, sonra sol tam karşında Metanet Lokantası – Kozluca Mah, Kozluca Caddesi No:11


7-Gaziantep Lahmacun

Gaziantep'te ne yenir
Gaziantep Usulü lahmacun da tadına doyamayacağınız lezzetlerden – Gaziantep’te ne yenir

Gaziantep’te ne yenir listemizde geri sayım devam ediyor. 7. sırada hepinizin yakından bildiği bir başka lezzet var: Lahmacun. Ancak bu lahmacun Gaziantep Lahmacun. Peki Gaziantep Lahmacun diğer lahmacunlardan neden farklı? Sevgili lezzet avcıları Gaziantep Lahmacun zırh kıyma, maydanoz, bol biber, sarımsak ve baharat ile fırına verilen harika bir tattır. Dikkat ederseniz soğan yoktur ve bol domateslidir. Gaziantep Lahmacun hamuru ise diğer lahmacunlara göre oldukça incedir. Peki Gaziantep’te lahmacun nerde yenir?

Üçler Kebap Lahmacun

Arkadaşlar yine net konuşacağım. Şimdiye kadar yediğim en iyi lahmacunu kesinlikle ve kesinlikle Üçler Kebap Lahmacun‘da yedim. Yukarıda fotoğrafını gördüğünüz lahmacunu yaklaşık olarak 0,0012 saniye içerisinde mideye yolladım. 🙂 Gönül rahatlığı ile Üçler Kebap Lahmacun‘a gidip kendinize ve dostlarınıza bir lahmacun partisi verebilirsiniz.

Adres: Çok kolay. Masal Parkı’nın karşısında. Sarıgüllük, Zübeyde Hanım Bulv. 16/C


6-Gaziantep Zahter ve Menengiç Kahvesi

Gaziantep'te ne yenir
Durmadan kebap yiyoruz. Mide de biz de yorulduk. Biraz dinlenelim. – Gaziantep’te ne yenir

Evet biliyorum Gaziantep’te ne yenir listesi yapıyoruz ama Beyran Çorbası, Beyin Kavurma, Gaziantep Lahmacun, Nohut Dürüm derken mideyi biraz yorduk arkadaşlar. Şimdi biraz ara verelim de Gaziantep’in meşhur zahter çayından ve menengiç kahvesinden içip biraz dinlenelim.

Peki nedir bu zahter? Bir çeşit dağ kekiği olan zahter kahvaltılık olarak kullanılabileceği gibi, yemeklerde, ızgaralarda baharat olarak da kullanılıyor. Aynı zamanda demlenip çayı da içilebilen Zahter hazımsızlığa iyi geldiği gibi, iştah açıcı etkisi ile tam da Antep Yemekleri sonrasında şifa niyetine içilmelidir. Peki Zahter ve Menengiç Kahvesi Antep’te nerede içilir?

Tahmis Kahvesi

Gaziantep'te ne yenir
1635 yılından beri açık olan Tarihi Tahmis Kahvesi – Gaziantep’te ne yenir

Tahmis Kahvesi özetle harika bir mekan. Aanadolu’nun ilk kahvehanelerinden birisi olan Tahmis Kahvesi 1635 yılından beri hizmette. Evet yanlış duymadınız arkadaşlar. Bin altı yüz otuz beş. İçeri girdiğinizde menengiç kahvesi ve zahter kokularına adeta tarihin o güzel kokusu da karışıyor.

Gaziantep'te ne yenir
Menengiç Kahvesi – Gaziantep’te ne yenir

Tahmis Kahvesi hem atmosferi hem Zahteri hem de Menengiç Kahvesi ile Gaziantep Gezisi sırasında mutlaka ama mutlaka uğranılması gereken bir mekan. Eee bizden kaçar mı? Biz de Yiğit ile defalarca gittik. 😉

Adres: Elmacıpazarı’nın yanı başı. Suyabatmaz Mahallesi, Buğday Pazarı Sk. No:8


5-Yöresel Antep Yemekleri 

Gaziantep'te ne yenir
Foto Kaynak: mutfaksanatlarimerkezi.com.tr – Gaziantep’te ne yenir

Ayvalı Lahmacun, Bakla Tavası, Kabaklama, Damat Dolma, Akıtmalı Ufak Köfte, Zeytin Böreği, Bakla Tavası, Domatesli Pilav, Doğrama, Maş Çorbası, Ayvalı Ekşili Tarak, Şiveydiz ve daha sayamayacağım bir sürü yöresel Antep Yemekleri.. UNESCO hikaye olsun diye almamış bu güzellikleri listeye. 🙂 Tüm bu yöresel Antep Yemekleri için ise harika bir yer var Antep’te.

Mutfak Sanatları Merkezi

Gaziantep’in UNESCO tarafından gastronominin merkezi seçilmesinin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hem yöresel yemekleri geliştirmek ve yaşatmak hem de insanların damak zevkine sunmak için Mutfak Sanatları Merkezi kurulmuş. Antep Yemekleri çeşit çeşit her mevsime göre değişen menüler ile misafirlere sunuluyor. Fiyatlar da gayet ekonomik. Mutlaka uğrayın derim.

Adres: Gazi Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. No:39


3-Ali Nazik Kebabı

Gaziantep’te ne yenir listemizin ilk üçündeyiz. Heyecan giderek artmaya, mide gurultuları ise 78 metre uzaktan duyulmaya başlandı. 🙂 Ali Nazik KebabıGaziantep Kebap denince akla ilk gelenlerden bir tanesi.

Gaziantep'te ne yenir
İmam Çağdaş Baklava ve Kebap Ali Nazik konusunda iyice uzmanlaşmış – Gaziantep’te ne yenir

Közlenmiş patlıcanların ince ince doğranarak ezilmiş sarımsak ve süzme yoğurtla karıştırılması ile Ali Nazik Kebabı‘nın temelleri atılıyor. Kısık ateşte, tereyağı ile marine edilmiş (marine edilmiş olması önemli 🙂 ) etler pişiriliyor ve patlıcanlı sarmısaklı temelimizin üzerine özenle yerleştiriliyor. Bu tarife göre yaparsınız artık evde hadi yine iyisiniz. 🙂 Gaziantep’te Ali Nazik Kebabı nerede yenir? Harika bir soru. Bakalım.

İmam Çağdaş

Gaziantep’te baklava ve tatlı nerede yenir? Gaziantep’te havuç dilimi nerede yenir? Gaziantep’te Ali Nazik Kebabı nerede yenir? Arkadaşlar bu soruların çok güzel bir cevabı var: İmam Çağdaş Gaziantep!

Gaziantep'te ne yenir
Ali Nazik’ten sonra havuç dilimi yemeyi unutmayın Gaziantep’te ne yenir

İmam Çağdaş’ta başka ne yenir? İmam Çağdaş nerededir? Gaziantep Baklava fiyatları nedir? Eve nasıl sipariş verilir? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını İmam Çağdaş Gaziantep: Havuç Dilimi yazımda bulabilirsiniz.

Adres: Kime sorsanız gösterir ya. Şekeroğlu mah, Gümrük Cd. Uzun Çarşı No:49 


2-Küşleme

Gaziantep'te ne yenir
Gaziantep Mozaik Müzesi’ni gezdikten sonra Küşlemeci Halil Usta’ya mutlaka uprayın (Pazar kapalı) – Gaziantep’te ne yenir

Gaziantep’te ne yenir listemizde bir başka efsanedeyiz şu an. Bu efsane lezzeti anlatmaya şu sorunun cevabı ile başlayalım: Küşleme nedir? 

Küşleme Nedir?

Küşleme kuzunun sırtının ortasından, bel kemiğinin iki tarafından kesilen bölgedir. Bir kuzudan her biri iki parmak kalınlığında iki parça halinde çıkarıldığı için çok değerlidir. Büyükbaş hayvanda bonfile ne ise küçükbaş hayvanda küşleme odur.

Gaziantep‘e geldiğiniz mutlaka ama mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden birisi olan küşleme o kadar yumuşak ve lezzetlidir ki gözü karartıp bir porsiyon daha isteyebilirsiniz hemen. Peki gelelim o meşhur soruya: Gaziantep’te küşleme nerede yenir? 

Küşlemeci Halil Usta

Gaziantep'te ne yenir
İşte Gaziantep yeme içme anılarımın zirveye ulaştığı anlardan bir tanesi Küşlemeci Halil Usta – Gaziantep’te ne yenir

Gaziantep’te küşleme denince akıllara sadece tek bir isim geliyor: Küşlemeci Halil Usta. Halil Usta adeta hayatını küşlemeye adamış. Bir işi layıkıyla ve severek yapınca da ortaya böyle muhteşem bir şey çıkıyor işte. Gaziantep Mozaik Müzesi‘ni gezerken o kadar acıktım ki bir yerden sona mozaikleri küşleme olarak görmeye başladım. Müzeye on dakika yürüme mesafesinde olan Küşlemeci Halil Usta‘ya vardığımdaki mutluluğum ise galiba anlatılmaz yaşanır olanlardandı. 🙂

ÖNEMLİ NOT: Küşlemeci Halil Usta pazar günleri kapalı olduğundan size önerim özellikle haftasonu gidecekseniz cumartesi günü Gaziantep Mozaik Müzesi‘ni gezip ardından Küşlemeci Halil Usta‘ya uğramanızdır.


1-Antep Kıyma Kebabı

Gaziantep’te ne yenir listemizin zirvesindeyiz. Antep Yemekleri, Gaziantep Kebapları o kadar güzel ki neyi nerede yerseniz yiyin memnun kalacağınıza eminim ancak bazı lezzetler damaktan damağa değişmekle beraber insanda iz bırakıyor. Gaziantep’te ne yenir listesinin birinci sırasına ben Kıyma Kebabı‘nı koyuyorum.

Gaziantep'te ne yenir
Ustam eline sağlık ustaamm – Gaziantep’te ne yenir

Zirveye koymamın da galiba en büyük sebebi bu efsane lezzeti efsane haline getiren yetenekli eller, kıyma kebabına fısıldayan adam: Kebapçı Ömer Usta! Sanırım kıyma kebabı nerede yenir sorusunun cevabını da vermiş bulunuyoruz. 🙂

Kebapçı Ömer Usta

Küçük salaş bir dükkan. İçerisi duman altı. İçeride siparişini bekleyen, salata alan, kebabını yiyen, muhabbet eden insanlarla dolu. Dışarıdaki bir kaç masanın kıymeti büyük. Rastgele birinin yanına oturuyor pencereden içeri Ustam bi kıyma çeeeeeek! diye bağırıyorsunuz. Sonra içeride bir cümbüş başlıyor. Bu cümbüşü izlemek için lütfen buraya tıklayın. 🙂

Gaziantep'te ne yenir
Gaziantep’te ne yenir

Evet Kebapçı Ömer Usta nerededir? Kebapçı Ömer Usta’nın lezzetli kıyma kebabı nedir? Ömer Usta içeride adeta dans eder gibi nasıl kebap pişirir? Kebapçı Ömer Usta‘da bu lezzet için ödediğiniz inanılmaz fiyat nedir? tüm bu soruların cevabı Kebapçı Ömer Usta: Kıyma kebabının lavaş üzerindeki büyülü dansı yazımda. Afiyet olsun!

Kebapçı Ömer Usta’nın aylar sonra gelen selamı ile Gaziantep’te ne yenir yazıma son veriyorum. Ustam ellerine sağlık, yine geleceğiz 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here