Atina’da bouzouki eşliğinde yenilen Yunan Yemekleri

0
1140

Yunanistan’ın başkenti Atina, Akropolis, Poseidon Tapınağı, Lycabettus Tepesi, Plaka, Arkeoloji Müzesi gibi Atina Gezilecek Yerler‘in yanısıra birbirinden lezzetli Yunan yemekleri yiyebileceğiniz ve eğer şanslıysanız sıradan bir restoranında bunu bouzouki eşliğinde yapacağınız zengin bir yemek kültürüne de ev sahipliği yapıyor.

To Kati Allo isminde Akropolis Müzesi’nin hemen arkasında bulunan şirin bir restorana oturup üç kişi 24 euro ödeyerek güzel bir öğle yemeği yedik. Yunan garson bize servisi yaptıktan sonra eline bouzoukisini alıp başladı çalmaya. 😉

Atina Gezi Rehberi yazımda anlattığım gibi komşunun bu güzel başkenti size kesinlikle beklediğinizden daha fazlasını sunan bir yer. Bir Şubat günü Ulaş ve Tanju ile gittiğimiz bu güzel şehirden en az şehir kadar güzel duygularla ayrılırken neden Atina gezisini daha önce yapmadığımız konusunda birbirimize sitem ediyorduk.

Musakka, imambayıldı gibi tanıdık yemeklerin yanısıra Yunan tarzında yaptıkları gyros dedikleri döner, souvlaki dedikleri et şiş de tadına mutlaka bakılması gereken Yunan yemekleri arasında. Ayrıca balık yemeyi seviyorsanız Atina birbirinden güzel balık restoranları ile size harika seçenekler sunuyor.

Kalimera Atina! Biz seni çok sevdik. Umarım hep dost kalmayı başarabiliriz 😉

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here